09.12.2018 r.

1. Dziś w II Niedzielę adwentu nasza Wspólnota obchodzi odpust ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Cieszymy się obecnością o. Dominika Bochenka z Zakonu Kleryków Regularnych Ubogich Matki Bożej Szkół Pobożnych, który przewodniczy tegorocznemu odpustowi. Główna Msza św. o godz. 13.00.

2. Zapraszamy na Roraty, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o g. 17.00.

3. W liturgii wspominamy: 13 XII – św. Łucji; 14 XII – św. Jana od Krzyża;

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 3/8 we wtorek: o 16.30 – Grupa św. Jadwigi, o 17.10 – Gr. św. Brata Alberta, o 17.45 – Grupa św. Faustyny.

5. Trwa roznoszenie do naszych domów opłatków wigilijnych. Przypominamy, że ofiary opłatkowe składamy tylko w kościele na tacę. W tym roku w całości zostaną przeznaczone na spłatę zainstalowanego ogrzewania.

6. W piątek wieczorna adoracja o godz. 18.30, a następnie zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

7. Zachęcamy do całonocnej adoracji NS w kaplicy św. Michała Archanioła z piątku na sobotę. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału.

8. Katecheza dla dorosłych: w najbliższą sobotę o godz. 18.00.

9. Zapraszamy na Mszę św. i modlitwę wstawienniczą o uwolnienie i uzdrowienie: w przyszłą niedzielę o g. 17.00 – najpierw Eucharystia, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu i indywidualna modlitwa wstawiennicza.

10. Za tydzień nasi ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

11. Nadal zachęcamy do przystąpienia do Róży Rodziców, by modlić się codziennie 10-ką różańca za swoje dzieci i za dzieci pozostałych uczestników Róży. Nie ma znaczenia wiek rodziców, ani dzieci.

12. W piątek, za dwa tygodnie, 21 XII, w naszym kościele parafialnym odbędzie się przedświąteczny DZIEŃ SKUPIENIA ze spowiedzią św. od g. 8.00 do 9.00 i od g. 16.00 do 17.30. Spowiadać będą kapłani z całego dekanatu. Zapraszamy!

13. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi czasopismami.

14. Kontynuujemy akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jak zawsze to dzieło wesprzemy kupując świąteczne świece: w niedziele po każdej Mszy św. przy stoliku z gazetami, a w tygodniu: w zakrystii.

Dziękujemy za ofiary indywidualne składane na spłatę ogrzewania kościoła tak w kopertach, jak i przelewem na konto parafialne.