20. 10. 2019 r. NIEDZIELA MISYJNA

• Dziś po Mszy św. o 17.00 modlitwa wstawiennicza. Zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
• Zbiórka ofiar do puszek oraz sprzedaż kremówek w ubiegłą niedzielę z okazji XIX Dnia Papieskiego przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wyniosła w naszej parafii 3.560 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom na ten cel! Dziękujemy także wszystkim osobom, które pomogły w sprzedaży papieskich kremówek.
• Zapraszamy na codzienny Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu od ponie-działku do piątku o godz. 16.15, w sobotę o godz. 08.30 i w niedziele o godz.16.15.
• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.00.
Modlitwa różańcowa (4 części różańca) w kaplicy Adoracji Świętego Michała Archanioła w każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00.
• W piątek Godzina Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.
• Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Chwały do „dużego kościoła” w najbliższy piątek (25 października 2019). Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. Adoracja NS do godz. 19.30, a następnie uwielbienie: „Jezus jest z nami po wszystkie dni”. Wspólną modlitwę za-kończy osobiste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Apel Jasnogórski. Na to spotkanie modlitewne do „dużego kościoła” o godz. 19.30 zapraszamy również uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do bierzmowania.
• KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna w tym tygodniu w ŚRODĘ od 9.00 do 10.00 i od 18.00 do 19.00 oraz – we CZWARTEK od 18.00 do 19.00.
• Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00.
• Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną jak zawsze w III niedzielę miesiąca. Przeznaczone są one na sfinansowanie kosztownego projektu budowlanego remontu wież i dachu kościoła parafialnego. Projekt jest niezbędny, aby starać się o odpowiednie pozwolenia i dotacje z Ministerstwa Kultury, Fundacji i jednostek samorządu terytorialnego. Będziemy wdzięczni jeśli polecą nam Państwo osobę z odpowiednimi kwalifikacjami, która taki projekt mogłaby wykonać, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.
• Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. WYPOMINKI w oznaczonych kopertach wy-łożone są na stoliku u wyjścia z kościoła. Do wypominek na osobnej kolorowej kartce dołączony jest plan modlitwy wypominkowej z poszczególnych ulic. Wypominki można składać do specjalnej skarbony z napisem wypominki stojącej obok stolika z drukami wypominek.
• W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych.
• W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Pawła II, papieża.
• Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz polecamy bezpłatne „Dobre Nowiny”. W zakrystii natomiast do nabycia cegiełki na misje, czyli książeczki z serii: „Módlmy się…” w cenie 3 zł. Zapraszamy. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia!