Chrzty dzieci odbywają się zazwyczaj podczas Mszy św. w niedzielę o godz.13.00.
W okresie Wielkiego Postu chrztów nie udzielamy poza przypadkami zagrożenia życia i zdrowia dziecka.
Dokumenty potrzebne do Sakrament Chrztu Świętego dziecka:
Do obrzędu chrztu wymagana jest świeca chrzcielna i biała szata. Dobrym zwyczajem jest, aby o świecę zadbał ojciec chrzestny, a o białą szatkę matka chrzestna.
Termin ślubu należy uzgodnić odpowiednio wcześniej (najlepiej ok. rok wcześniej).
Dokumenty potrzebne do zawarcia Sakramentu Małżeństwa:
Oboje narzeczeni powinni zgłosić się z w/w dokumentami do kancelarii parafialnej nie później niż 3 miesiące przed terminem ślubu w celu sporządzenia I części protokołu przedślubnego. II część protokołu sporządzana jest po wygłoszeniu zapowiedzi, za które składa się tradycyjnie ofiarę. W dniu ślubu świadkowie (pełnoletni) powinni zgłosić się w zakrystii kościoła na 15 min. przed rozpoczęciem uroczystości (wszyscy z dowodami osobistymi, oraz z obrączkami i kartkami od spowiedzi narzeczonych)
W sprawie ustalenia oprawy muzycznej prosimy o kontakt z parafialnym organistą p. Tomaszem (tel. 663 882 738), a w kwestii kwiatowej dekoracji kościoła prosimy zgłaszać się telefonicznie do Siostry Agnieszki (tel. 571 603 762) odpowiedzialnej za wystrój świątyni najpóźniej trzy tygodnie przed ślubem.
Zgłoszenia pogrzebu należy dokonać w kancelarii parafii ostatniego zamieszkania osoby zmarłej. W naszej parafii zgłoszenia pogrzebów przyjmujemy o każdej porze dnia, gdy kancelaria jest nieczynna, należy dzwonić. Dokumenty potrzebne do Pogrzebu Katolickiego:
W przypadku zmarłych, którzy mieszkali poza naszą parafią, konieczna jest pisemna zgoda na pogrzeb z parafii ostatniego miejsca zamieszkania osoby zmarłej. Zachęcamy, aby przed Mszą Św. pogrzebową skorzystać z Sakramentu Pokuty (spowiedź). Należy poinformować i zachęcić do tego rodzinę.
Za wydanie zaświadczeń, świadectw czy innych dokumentów przyjmujemy dobrowolną opłatę na cele związane z prowadzeniem kancelarii parafialnej, co wymaga odpowiednich nakładów finansowych.
Za posługi duszpasterskie (np. chrzest, zapowiedzi, ślub, pogrzeb) przyjmujemy zwyczajowe ofiary pieniężne, które są nie tylko ważną formą wsparcia naszej Parafii i Diecezji (część z tych ofiar przekazujemy do Kurii biskupiej oraz do Wyższego Seminarium Duchownego) ale również wyrazem odpowiedzialności za Wspólnotę Kościoła, do której należą nasi Wierni.
Ofiary te są dobrowolne, ponieważ nie chcemy ograniczać Waszej hojności.