Konradówka

W roku 1829 Konradówka została pozbawiona świątyni. Drewniana budowla, która niosła w sobie dziedzictwo siedmiu wieków, spłonęła. Ogień nie oszczędził wzmiankowanego w dokumentach z 1299 roku kościoła. Nowy budynek, wzniesiony w latach 1829-30 w stylu klasycystycznym, posiada typowy wystrój świątyni ewangelickiej. Oprócz rzucających się w oczy balkonów, w ołtarzu głównym widoczne są ślady po zdemontowanej ambonie, na miejscu której tkwi obecnie obraz św. Michała Archanioła – patrona tego kościoła. Sam ołtarz wzniesiono ku czci św. Franciszka Ksawerego i św. Michała Archanioła, a jego konsekracji dokonał bp Crispinus Cieszkowski. Obiekt, wpisany na listę zabytków, nie jest jednak w najlepszym stanie. Trwa remont: po osuszaniu ścian i wymianie podłogi, w kolejce czekają jeszcze pękające ławki i dach. W opłakanym stanie są też organy, które są jednymi z najcenniejszych w diecezji i najstarszymi w dekanacie, gdyż pochodzą z XIX wieku. Ciekawymi obiektami są zabytkowy, XVIII-wieczny drewniany krzyż oraz 2 epitafia wmurowane obecnie w ściany zakrystii. Na zewnątrz we wnęce wschodniej ściany ustawiona została figura patrona kościoła, niegdyś zajmująca miejsce w jednym z bocznych ołtarzy. Z kresów wschodnich, wraz z wypędzonymi i ks. Łańcuckim, przybyły i są obecnie wbudowane w tył ołtarza relikwie męczenników: Vitalisa, Benignusa, Vincentego oraz Benedykta. Przed odpustem 28 września 2014 roku wrócił na swoje miejsce w tym kościele piękny żyrandol, ufundowany przed niemal wiekiem przez jednego z mieszkańców wsi. W bliskim sąsiedztwie kościoła znajdują się dwa cmentarze poniemieckie.

Mieszkańcy Konradówki i Piotrowic, którzy gromadzą się pod skrzydłami Michała Archanioła obchodzą swoje święto 29 września. Wspólnocie służą modlitwą dwie róże różańcowe, a Liturgiczna Służba Ołtarza to oprócz lektorów: Andrzeja i Dominika również ministranci Piotr i Paweł.

Witków

kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
Odpust przypada 26 sierpnia.