Odnowa w Duchu Świętymmodlitwa

„Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza”. A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego”. – J 7, 37-39

 

Wspólnota powstała w czerwcu 2015r. jako owoc Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym poprowadzonego w trakcie spotkań modlitewnych grupy wiernych chojnowskich parafii. Podczas wspólnej modlitwy i uwielbiania Pana w mocy Ducha Świętego dzielimy się Słowem i świadectwem. Otwierając się na dary i charyzmaty Ducha Świętego chcemy razem kroczyć drogą zaangażowania w służbę Kościołowi, potwierdzając, że kochający Bóg jest blisko każdego człowieka.

Liderem Wspólnoty jest Marek Olszewski, który razem z animatorkami posługuje modlitwą wstawienniczą i prowadzi spotkania. Opieką Kościoła otacza nas ks. Kamil Bulanda.
Obrane imię – „Miriam” – znaczy ‘napawa radością’, a odwołuje się do tradycji naszej parafii – poświęconej Maryi Niepokalanie Poczętej.

Oprócz spotkań modlitewnych, Wspólnota gromadzi się też na okresowych dniach skupienia i posługuje modlitwą wstawienniczą po Mszy Świętej o Duchu Świętym – sprawowanej w III niedzielę miesiąca.

Na wspólną modlitwę zapraszamy do kościoła parafialnego w piątki o godz. 19:00.

Więcej na odnowa-chojnow.com.